Uspjeh naše učenice na državnom natjecanju učenika u obrazovnom sektoru Promet i logistika

Autor: Željana Giljanović, 5. 4. 2017.

U organizaciji Agencije za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih ASOO od 28. do 30. ožujka 2017. godine u turističkom naselju Solaris, Šibenik održano je 20. Državno natjecanje učenika u obrazovnom sektoru promet i logistika. Pedesetak učenika iz cijele Hrvatske odmjerilo je znanje u područjima tehničar cestovnog prometa, tehničar za željeznički promet, zrakoplovni prometnik, tehničar PT prometa, tehničar za poštanske i financijske usluge, tehničar za logistiku i špediciju, vozač motornog vozila i pomorski nautičar. Ove godine domaćin je bila Zrakoplovna tehnička škola Rudolfa Perešina.

U području poštanskog prometa natjecatelji su se natjecali kroz više disciplina: kompjutorska daktilografija, provjera stručno-teoretskih znanja i njihove primjene te izrade i prezentacije samostalnog rada. Nastavna područja: Poštanski promet, Telekomunikacijski promet i Novčano poslovanje. Našu školu predstavljala je učenica 4C1 razreda Deana Tolić uz pratnju mentora profesora Nenada Papeša. Naša Deana osvojila je PRVO mjesto i postala „zlatna“ u sektoru poštanskog prometa te joj čestitamo na izvrsnom uspjehu i predstavljanju naše škole.

15.11.2018. 15:35
CUC 2018: Mreža ideja – sve što trebate znati o novim tehnologijama i digitalnom društvu
Znate li kojih je sedam načina da propadnete kao WiFi stručnjak? Jesu li roboti već u našim školama? Što kad aplikacije koje koristimo više nisu besplatne? Kako potrošiti 10.160.430.000,00 kuna? Kako napisati STEM priču? Kako isprintati molekulu DNA na 3D printeru?

14.11.2018. 11:22
Započela provedba pilot projekta CRISS u osnovnim i srednjim školama Hrvatske
U rujnu 2018. godine započela je provedba onsite pilot projekta CRISS koji se odvija u okviru programa Europske unije za istraživanja i inovacije OBZOR 2020 i ima za svrhu razvoj i pilot implementaciju digitalne platforme za stjecanje, vrednovanje i certifikaciju digitalnih kompetencija učenika.